Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kóta ZULU 664 - Diel prvý: utajené skutočnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Keď sme chceli kopať studňu, zavolali sme si prútikára. Na vodu sme natrafili v takej hĺbke, ako nám povedal prútikár. Môžete mi vysvetliť, na ako princípe funguje pohyb prútika?
 

 

Dolezite je preukazat schopnosti prutikara statisticky, povedzme, ked hlada vodu 100x, kolko raz z toho sa mu ozaj zadari. Fakt, ze ju nasiel u vas, neznamena vobec nic. V tom case sa udialo aj plno inych veci, napr Cinania odplaili raketu na meiac a Duro sa rozisiel so zenou, Jano trhol rekord v pocte poldecakov.
 

 

pokial ide o prutikarenie, hladanie vody pomocou neho som videl, rovnako ako kopanie studni.
Aj s vodou, lenze tu sa da povedat, ze ked kopes primerane hlboko, v niektorych oblastiach proste na tu vodu casom narazis.

Ked som ako dieta s prutikom chodil, v oblasti studne sa nasmeroval dole tak, ako mal ukazovat vodu. Co si spominam, tak aj ked som sa mu v tom snazil zabranit stiskanim prstov.
Netvrdim, ze prutikarenie funguje, ze ozaj nachadza vodu, ani nic dalsie - pisem len to, ze sa to robilo/robi, ze som to ako dieta skusal a s akym efektom.

P.S. a na liecitelstvo, homeopatiu, aniony bez kationov a mnoho dalsieho neverim.
 

agud

Pridám svoju spomienku.

Rodičia niekedy okolo roku 1975 kúpili záhradu blízko Stupavy ( Záhorie ) v pomerne suchom údolí. Život inzitných záhradkárov ukázal, že treba studňu. I povolali rodičia prútkara. Prútkar chodil po záhrade, ako mátoha hore a dole a tvrdil, že cíti mohutné podzemné pramene tu, aj tu i tam.

Na označenom mieste začali najatí robotníci kopať studňu metódou podkopávania betónovej skruže. Robotníci - záhoráci neustále tvrdili, že už počujú vodu "žblunkat"! Že už treba iba " prebit poslední plotnu" a vody bude dosť!

Nuž dokopali sa až do hĺbky 12 metrov a vody nikde!

Nakoniec rodičia empiricky zistili, že po zime sa vždy studňa naplní vodou až po okraj a táto vydží na polievanie do začiatku leta. A tak rodičia prefíkane, hoci hodne nemorálne, na jar, keď bola studňa plná záhradu predali tvrdiac, že tam v studni je vodýýýýýýý!

Môžeš mi vysvetliť, na ako princípe NEfunguje pohyb prútika?
 

Mapy

Naštuduješ geologické mapy a podľa nich potom zahýbaš prútikom. Idioti to zožerú.
 

Pohyb prutika ?

Occamova britva : kedze prutik drzi v ruke clovek, tak sa prutik pohybuje preto, lebo to chce a zabezpeci ten clovek, co ho drzi. To je cele.

Na otazku , preco prutikar najde vodu, odpovedal kroll74.
A samozrejme, ze hladac vody to vie odhadnut, lebo "cita" krajinu.
PS : niekde som cital / asi publikacie "veda kontra iracionalita " , ktore vydava cesky sisyfos / o teste pre prutikarov a ich vysledkoch...Pod podlahu nejakej stodoly umiestnili rozne potrubia a zabezpecili, aby v nich cisto nahodne tiekla-netiekla voda a prutikar mal zistit, kde ta voda tecie, alebo netecie. Prutikar nezistil nic viac, nez co by sa dalo zistit hadzanim korunou u kohokolvek.
 

 

Pche ! Toto ti nejaky Bc. socialnej prace citajuci Zjem vlek vyvrati lahko, kopanim a ukladanim rur narusili geoauru a nefungovalo to, Inak je to velmi spolahlive. Sdielaj kym nesmazu ! Nebud ofca !
 

 

Aj ja som čítal o teste prútikárov, ktorý hľadali vodu v zakrytých nádobách. Samozrejme že nič nenašli, lebo 99% prútikárov netuší ako funguje pohyb prútika a preto sa takto nechali nachytať. V skutočnosti prútik nereaguje na vodu, ale telo prútikára reaguje na zmenu intenzity gravitačného (elektrostatického) poľa. Existuje dostatok dôkazov, že gravitačné pole je v skutočnosti elektrostatické pole. Aj telo človeka funguje na elektrickom princípe (kardiostimulátory). Keď sa prútikár pohybuje v priestore z rozdielnou intenzitou elektrostatického poľa, u prútikára dochádza k zmene napnutia svalov čo sa prejaví pohybom prútika. Telo prútikára reaguje na zmenu intenzity elektrostatického poľa. Voda v nádobe neovplyvňuje intenzitu gravitačného (elektrostatického) poľa a preto prútikár na takúto vodu nereaguje. Telo prútikára reaguje na geopatogénne zóny v ktorých je odlišná intenzita gravitačného poľa. Geopatogénne zóny sa nachádzajú nad miestami, kde sa nachádzajú podzemné pramene i ložiská nerastných surovín. Prútikár nedokáže rozlíšiť, či sa jedná o podzemný prameň, alebo ložisko nerastných surovín a preto sa môže občas stať že na označenom miest sa prameň vody nenachádza.
 

 

Citujem ťa: "Existuje dostatok dôkazov, že gravitačné pole je v skutočnosti elektrostatické pole."
Znovu sa teda pýtam: Ak takým dôkazom disponuješ, tak prečo sa ešte neprepisujú učebnice?
Odpoviem si sám: Lebo existuje nespočet dôkazov, že gravitačné pole nemôže byť elektrického pôvodu.
 

Teoria vsetkeho

Ak mate znalosti o tom, ze gravitacia je elektrostaticke pole, okamzite mi poslite vase prepocty, predikcie merani a samotne merania, ktore to dokazuju. Hned ako to dam overit mojim znamim fyzikom, vas dam navrhnut na Nobelovu cenu za fyziku. Ani genius Alberta Einsteina (nobelovka za vysvetlenie fotoelektrickeho javu + na prvy sup nepriestelna specialna a vseobevna teoria relativity, Richarda Feynmana (nobelovka za jeho kvantomechanicke diagrami a spolupracovnik na vyvoji prvej atomovej bomby) alebo Stevena Hawkinga (najvacsi luzer z tychto troch - bez nobelocky - a dokonca ***** od 32 rokov svojho zivota, ktory sa nevedel ani sam najest, bol len vyznamny astrofyzik a kozmolog, co objavil hawkingove odparovanie ciernych dier a zmenil pohlad na vesmir ako taky) sa na vas nechyta. Tymi pracujuce na Gravity Quantum Loop mozu svoju pracu odniest do zberu, lebo Vy ste zistil, ze gravitacia je elektrostaticka sila, tym padom ste ukazal Maxvellovy prostrednik a zaroven ste palec tej istej ruky strcil Einsteinovi do ***** GRATULUJEM! Myslim, ze ste hrdina tejto diskuzie lebo ste dosuahol vrchol krivky na prvom obrazku tohto blogu. Neberte to ako urazku, ale ako podanu ruku topiacemu.
 

 

Dnešný vedci nehľadajú iné možnosti ak vysvetliť fungovanie vesmíru a prírody, ale iba účelovo hľadajú dôkazy v prospech existujúcich hypotéz. Aby vedci nemuseli priznať že gravitačný zákon je nesprávny, rozhodli sa oklamať verejnosť a vymysleli si existenciu skrytej hmoty a skrytej energie. Fungovanie vesmíru sa dá vysvetliť aj bez skrytej hmoty a aj bez skrytej energie.
Gravitačná konštanta je aritmetickým priemerom mnohých meraní. Ak by bola gravitácia naozaj prejavom hmotnosti, museli by vedci pri opakovaných pokusoch zmerať gravitačnú konštantu namerať vždy rovnaké hodnoty. Vďaka zmenám vlhkosti vzduchu sa mení permitivita atmosféry a preto sa mení aj príťažlivá sila medzi závažiami používanými na meranie gravitačnej konštanty.
Gravitačné pole nieje homogénne. Ak by bola gravitácia prejavom hmotnosti, nad Alpami by bolo väčšie gravitačné zrýchlenie ako nad Atlantickým oceánom, ale v skutočnosti to je práve naopak. Vďaka rozdielnej permitivite prostredia (zemskej kôry) je nad Atlantickým oceánom väčšie gravitačné zrýchlenie ako nad Alpami.
Gravitácia nieje iba príťažlivá, ale aj odpudivá. Vďaka odpudivej sile Venuše sa perihélium Merkúra stáča v protismere chodu hodinových ručičiek. Vysvetlenie je na mojom blogu. Z dôvodu lepšej prehľadnosti je na obrázku nakreslené stáčanie afélia. Smer sily i smer stáčania je rovnaký pre afélium i perihélium.

https://agud.blog.pravda.sk/20...

Existujú pavúci, ktorý dokážu lietať vďaka vlastnému elektrostatickému náboju.
Aj o kolobehu vody v prírode rozhoduje zmena gravitačnej sily, ktorá pôsobí na molekuly vody. Vďaka zmenám elektrického náboja u molekúl vody môžu sa molekuly vody vrátiť na zemský povrch v rovnakej nadmorskej výška v akej vsiakli do zemského povrchu ako dažďová voda.
Keď si pošúchate plastové pravítko o oblečenie, pravítko získa elektrický náboj, vďaka ktorému bude pôsobiť príťažlivou silou na všetky častice z ktorých sa skladá zemská kôra, hoci majú tieto častice nulový náboj čo je v rozpore z Coulombovým zákonom.
Hoci v bežnom živote používame váhy na zisťovanie hmotnosti, v skutočnosti sú váhy silomer. Prakticky neexistuje žiaden dôkaz, že gravitačná sila je závislá od hmotnosti, je to iba Newtonova hypotéza a zbožné prianie dnešných vedcov. Gravitačná sila je závislá od počtu častíc. Keďže hmotnosť častíc je závislá od intenzity gravitačného poľa v ktorom sa nachádzajú, nemôže byť gravitácia prejavom hmotnosti.
 

WTF?

Akoze, vsetko co ste mapisal si bludy a tmarstva. Ale posledne dve vety mi odstrelili dekel, nie do inej galaxie, ale do inej dimenzie. Ste tak hlboko v kralicej doere, ze uz ani sam nemate sajnu o tom ako ste hlboko. Naozaj nechcel by som byt na vasom mieste.
 

ten prutikarsky efekt existuje

reakcia je na vodu, kov, nehomogenity v zemskom podloží, rozhrania styku roznych materiálov pod prútikmi a pod. Prútiky reagujú u skúseného prútikara aj na napr 1 milimeter vody v pohári pod prútikmi. Na mokrú škvrnu na koberci. Aj keď sa napríklad kúsok kovu (skrutka) položí pod prútiky. tie reakcie prútikov ale záležia aj na tom čo je na meranom mieste pod zemou. Doteraz sa nevie na akom fyzikálnom princípe to funguje, ale funguje to . Bežne sa takto hľadá miesto pre studňu, "stratené potrubia, el káble a pod" . Ten pokus - niečo som o tom čítal. Ale tam napr. Aj keď netiekla voda v danom potrubí a potrubie ostalo vlhké - tak reakcia prútikov mohla ostať rovnaká.Závisí dosť aj to na akom mieste sa to skúšalo. U studniarov predpokladám , že aj poznajú geológiu zemského podložia v oblasti kde pôsobia a zhruba vedia aj kde a v akej hĺbke môže byť voda . A to im pomáha možno aj z 50%. Väčšinou studniari hľadajú v kopcovitých oblastiach niečo také čo sa volá kríženie "vodných žíl", Čiže fungujú aj na základe skúseností a aj na základe prútikarskej reakcie. - Stále lepšie ako náhodne vŕtať napr 100 metrovú studńu keď meter studne stojí okolo 100e.
 

prutikarstvo - ako to funguje

Skuste nam to tu viac objasnit na akom principe funguje prutikarstvo. Ukazte na konkretnych prikladoch ako voda alebo kov silovo pomosobi na prutiky. Vyuzite vsetky dostupne matematicke prostriedky na popis vasej teorie.
Ja cakam!
 

Napíšte mi

napr. jednotu teoriu poľa teda to čo ešte nevedia vedci nájsť X rokov. Ani Einstein ani nikto iný.
Ak sa nevie na akom presne princípe funguje prútikarsky efekt to ešte neznamená, že nemusí fungovať.
asi tak na blbu otazku blba odpoveď.
alebo rozumnejšia odpoved je , že sa vie že to funguje na základe empirických skúseností.
Na základe empirických skúseností sa napr. robil kopec stavieb, konštrukcií, zariadení a pod. zopár stoviek rokov dozadu. Neskôr sa prišlo na to ako sa to dá cez statiku,dynamiku, náuku o materiáloch a pod. presnejšie spočítať.
 

nie prutiky nefunguju

Pri prutikoch je len jeden jediny problem: Daj prec prutikara a prutiky zrazu prestanu fungovat. Ak by prutiky fungovali, tak by bolo jedno ci ich niekto drzi alebo nie. A to je len jeden problem.
Neexistuje ziadne princip, na ktorom by to mohlo realne fungovat. Vsetko su len vymysli, ziadne rozumne zdovodnenia, ziadne merania, ktore by to potvrdzovali.
Je velmi zaujimave, ze priutikarstvu sa ziaden vyznamny fyzik teraz ani v minulosti nezaoberal. To je proste fakt. A dovod je tiez len jeden, lebo je to cele sprostost a nic take nefunguje. Ak mi neverite, skuste najist v knizniciach, ktore su online jedninu studiu, ktora sa tymto zaoberala.
 

 

https://ulozto.cz/file/R4oaqn7... dokument od Arthura C.Clarca.
Práveže v tom je ten vtip, že prútiky fungujú vtedy ked ich človek drží v ruke.
Je to nejaká reakcia prútikov rôzneho tvaru a materiálu + magnetického poľa človeka s tým čo je v zemi, resp pod prútikmi. Jeden pán zo Slovenskej SAV to definoval učene asi takto: je to reakcia biopoľa človeka na geomagnetické pole zeme. Už nemám chuť toto ďalej vysvetľovať. Hľadanie vody a pod. s prútikmi funguje už dávno. A to, že na to nie sú nejaké rovnice a pod to ma netrápi. Vodári to napr. robia tak, že do potrubia ktoré hľadajú kde ide pustia el. prúd a potom pobehujú s prístrojmi na pozemku aby chytili nejakú reakciu. + je X iných príkladov. Okrem iného aj mne to funguje aj ked neviem na akom presne akom princípe:) Ten systém má ale určité obmedzenia napr aby pozemok nebol veľmi mokrý, aby tam neboli mláčky a pod.
Dovi dopo:)
 

 

Pevne verim ze si precitate aj nasledujuce dva blogy. Dakuje.
 

ake blogy

o kote Zulu a cirkusu okolo toho. Kóta Zulu je iba podobný marketingový ťah ako Bosnianske pyramídy.
 
Hodnoť

 

Clanok pekny, vedecky, zial nevzdelani kospiracni magori to zrusia jednou vetou : autor je sucast vedeckeho sprisahania. Boj s blbcami a sarlatanmi sa vyhrat neda - vid tunajsi blogeri A.J a F.C
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 3 323
 2. Ondrej Prostredník: Pápež podporou spolužitia gejov a lesieb spustil v cirkvi progresívnu revolúciu 1 846
 3. Elena Antalová: Usporiadateľ dieťaťu "Zakrič Matovič je k...t" 1 523
 4. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 1 236
 5. Rudolf Biermann: List prezidentke Slovenskej republiky 883
 6. Martin Sukupčák: Matovič je neschopný premiér 817
 7. Jaroslav Toček: Najlepší HOAX o COVIDe-19 660
 8. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 574
 9. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 509
 10. Roman Brandšteter: Magor, blbec, fašista – pako, nácek, rasista 505

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Nerušte nám testovanie! Ja pôjdem aj dvakrát.
 2. Vladimír Krátky: Zákerné jamky na lícach + birmované farizejstvo - čím horšie, tým lepšie ?
 3. Kristína Jakubičková: Aké sú platonické lásky?
 4. Emília Petričková: Covid suvenír
 5. Lukáš Parízek: 2,5 milióna obyvateľov v karanténe
 6. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 7. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 8. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 9. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 10. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci


Už ste čítali?